Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2019/2020

Škol. rok 2019/2020

img00004.jpgYLE Cambridge English

Dne 11. 9. proběhlo v 5. třídě slavnostní předávání certifikátů YLE Cambridge English. Certifikáty žákům předala zástupkyně naší partnerské školy P.A.R.K.  Cambridge Exam Centre. Výsledky byly výborné a žáci měli ze svých certifikátů velkou radost. Za rok se budeme opět těšit.

Gratulujeme!

img00008.jpgVodník Jezerníček vypravuje

Hned v září navštívili naši prvňáčci ekologické centrum Jezírko, kde už na ně čekal vodník Jezerníček, který jim představil své kamarády z jezírka. Děti pozorovaly drobné vodní živočichy, které si sami vylovily a také zjistily, jak se vyvíjejí a čím se živí.

Dopravní výchovaP1090060.jpg

V pondělí 1. 10. jsme šli do centra AMAVET na Cacovickou na dopravní výchovu. Nejdříve jsme si zopakovali základní pravidla pro chodce. Vyzkoušeli jsme si modelové situace přecházení po přechodu a chůze po chodníku. Nakonec jsme si všechno ověřili v programu na počítači „První cesta do školy, kde nám ze začátku pomáhal hlas „taťky“. Podruhé už jsme šli bez nápovědy a většina z nás to zvládla bez jediné chyby.

Návštěva knihovnyimg00001.jpg

Dne 30. 9. šli prvňáčci poprvé do knihovny na výukový program Pohádková cestička. Nejdříve jsme se seznámili s prostorami knihovny a s dětským oddělením. Potom nám paní knihovnice přečetla ukázky z knih. Nakonec jsme uhádli hádanky. V knihovně se nám líbilo, a tak už se těšíme na další návštěvu.img00020.jpg

Dýňový den

Dne 22. 10. proběhlo na naší škole již tradiční "Dýňové odpoledne". Během tohoto odpoledne si děti vydlabaly dýně, které si pak rozsvítily na chodbě.

Brusleníimg00009.jpg

Každý školní rok na podzim si naši žáci 3. a 4. třídy protahují svá těla na kluzišti v hale na Úvoze. I letos si  děti pod bedlivým dozorem školených instruktorek bruslení procvičují základní i pokročilé prvky tohoto oblíbeného zimního sportu a těší se, jak všechno, co se naučí, ukážou rodičům v zimě třeba na rybníku.

Pouštění draků20191014_113123.jpg

V říjnu jsme si donesli draky do školy, a tak jsme se na hřišti učili, jak se draci pouští.Vzájemně jsme si pomáhali, a tak se nám někteří draci vznesli. Měli jsme z toho velkou radost.

Předškoláci ve školeimg00003.jpg

Koncem listopadu navštívili naší školu malí předškoláci. Vyzkoušeli si jaké to je sedět ve školní lavici a plnit úkoly, se kterými jim pomáhali starší kamarádi. Školy už se nebojí a moc se na ni těší!

 

Návštěva Mikulášeimg00013.jpg

I letos naší školu navštívil Mikuláš s hodným andělem a divokým čertem. Postupně navštívili všechny třídy, aby hodné děti pochválili a některé děti pokárali. Všechny děti je přivítaly písničkou a slíbily, že budou celý následující rok hodné, a tak mohly od anděla dostat sladkou pozornost.

Vánoční besídka

I letos proběhly na naší škole oslavy Vánoc. Abychom si zkrátili čekání, pilně jsme připravovali vánoční program pro rodiče, kteří se u něj nakonec velmi dobře  bavili.

Ukázku besídky najdete zde:

https://drive.google.com/open?id=1-EX_R3G2gzZeTMqX7eshYva0esMZMbXJ

 

Výstava Špilberk - 3. ročníkimg00005.jpg

Den před pololetním vysvědčením jsme šli na hrad Špilberk na výstavu brněnské výtvarnice Karly Hanušové nazvanou Hajundije, země za zavřenýma očima. Prošli jsme se po říši plné fantastických světů i pohádkových bytostí. Mohli jsme si prohlédnout obrázky, ilustrace, koláže, ale i tajuplné krabice, ručně šité panáčky a obchůdek. Po příchodu jsme se rozdělili na tři skupiny a plnili jsme různé úkoly spojené s výstavou obrazů. Výborně jsme si zasoutěžili.

Minigolf Lesnáimg00016.jpg

V úterý 16. 6. jsme se vydali na celé dopoledne na Minigolf. Po příchodu jsme utvořili tří a čtyřčlenné skupinky a hráli jsme minigolf. Nechyběla ani svačinka a nakupování v kavárně. Při cestě zpět jsme se zaposlouchali do zvuků zvonkohry nového kostela. Prohlédli jsme si i rotundu kostela. Nejlepší bylo vyjít na rozhlednu. Někteří z nás se trošku báli výšky, ale potom jsme měli radost z toho nádherného výhledu celého Brna.

AKTUALITY

 

 

  Sledujte nové informace viz. aktuality na liště.

 

 

 

 

 

 

foot[1].png